Az utóbbi időben nézegettem a választékot filmek terén, és rájöttem, hogy egy hatalmas átverés részei vagyunk mindannyian. Személy szerint meglehetősen válogatós kezdtem lenni az elmúlt pár évben, és erre van egy nagyon egyszerű okom: nagyon sok film ugyanazon az elven működik. A legtöbb történet felépítése 5 pontból áll: az alaphelyzet és a résztvevők bemutatása; az alaphelyzetből való kibillenés egy történés miatt; a kibillent állapotból származó cselekvések, események; a megoldásra tett kísérlet vagy tetőpont és végül az események lezárása. Legutóbbinak pedig több módja is van, ezek közül a filmiparban a leggyakrabban…
Olvass tovább!Szerző: Júlia Puskás
Tömegközlekedés 101
Tudjátok, honnan kapta a rovat a nevét? Onnan, hogy ez azon cikkek gyűjteménye, amelyeken az írók a 4-6-os villamoson gondolkoznak. Az utóbbi időben pedig azon járt az agyam, hogy vajon néhány embert ki tanított meg tömegközlekedni. Tisztázzuk, hogy időről időre mindenkivel előfordul, hogy az etikettet nem tartja be, mindenkinek lehet rossz napja. De vannak emberek, akiknek notórius módon rossz napjuk van. Mielőtt nekikezdünk, azért a cikk célját kiemelném: nem azért van, hogy az olvasó rosszul érezze magát! Inkább hívjuk fel a figyelmet arra, hogy nem kell esztelenül rohanni és csak…
Olvass tovább!Bűbáj tábor (Summer Camp Island)
A sorozat 2018-ban került bemutatásra, és azóta szépen lassan bővül az epizódok listája. A rajzfilm magyar és angol címe is tökéletesen megfelel arra, hogy a történéseket, illetve az esztétikai megjelenését jellemezze. A cselekmény egy nyári táborban játszódik, amely csak első ránézésre tűnik teljesen normálisnak. Valójában a sziget teljes egészét varázslat itatja át, így lehetséges, hogy a táborvezetők boszorkányok, a Hold kedves társalkodó, a jetik viharban akrobatikáznak. Bár a történetben általában nincsenek nagyobb csavarok, meglepetések, mivel inkább általános problémákkal szembesülnek a szereplők, azonban az egyes epizódok eseményei egyediek. A varázslatos világból…
Olvass tovább!Hogyan éljük túl a vizsgaidőszakot?
Felkészültnek érzed magad? Erre gyűjtötted az erődet a nyáron? Helyes!
Mi kell ahhoz, hogy sikeres legyen a vizsgaidőszak, hogy a lehető legtöbb vizsgád sikerüljön? Meglehetősen sok minden, szóval lássuk!
Olvass tovább!Medvetesók
Mi lehetne viccesebb, mint három medve, akik próbálnak beilleszkedni a társadalomba medveségük ellenére? A sorozat 2015-ben indult, bemutatja Grizz, Panda és Jeges kalandjait a városban, az erdőben és az emberek között.
Olvass tovább!Anilogue 2018
Idén 16. alkalommal került megrendezésre az Anilogue nemzetközi animációs fesztivál. Minden évben november és december környékén a Puskin, az Uránia és egyéb helyszínek lehetőséget adnak, hogy fantasztikus animációs filmeket tekinthessünk meg.
Olvass tovább!Homo sapiens studentus
Az ú.n. “vizsgaidőszak” a diák (Homo sapiens studentus) éves ciklusában egy fontos időszak. A fent említett faj egyedei igen különbözőek egyénenként és populációnként is. Tehát morfológiai leírásukat nem részletezném, igen hasonló a Homo sapiens sapienshez.
Olvass tovább!Star vs. the Forces of Evil
Daron Nefcy a képernyőre álmodott egy olyan dimenziót, ahol a gonoszokat muffinokkal és szivárványon lovagló unikornisokkal győzhetjük le. Egy olyan világot, amelyben csak a képzelet szab határt.
Olvass tovább!Szinesztézia
A kulturális enciklopédia szerint a szinesztézia: „hangulati egyezésen alapuló névátvitel”. Ez az a jelenség, mint a viccben is: Red Bull-t öntöttem a kávémba víz helyett, azóta hallom a színeket. A szinesztéziát korábban gyengeelméjűségnek tudták be, hiszen egy furcsa jelenség, amikor egy illető teljesen más területeket kapcsol össze. Ezek a kapcsolatok általában a fejlődés korai szakaszában jönnek létre. Az agy teljesen különböző területei kerülnek összeköttetésbe, majd ezek a fejlődés során legtöbbször eltűnnek. Kivéve, akiknél nem, ez az emberek 4,4%-nál figyelhető meg. (Később is megjelenhet, ezt szerzett szinesztéziának nevezzük, amely agyi területek…
Olvass tovább!Űrlények az emberek között
Az űrlények köztünk élnek, magyaroknak hívják magukat. Ez a tézisünk, amely Michael Webb, If the Universe Is Teeming with Aliens…WHERE IS EVERYBODY? (Ha az Univerzum nyüzsög az űrlényektől….hol van mindenki?) című könyvéből származik, amely a Fermi-paradoxon megoldásait taglalja.
Olvass tovább!