Probiotikumok, ismét csak egy marketing fogás, vagy tényleg segítenek?

Mindenki hallott már a probiotikumokról, de senki se tudja, valójában mennyi mindenre is jók, illetve, hogy hatásuk csak legenda-e, mint amilyen a homeopátiás szereknek, vagy vajon tényleg segítenek? Az, hogy milyen régóta foglalkoztatja az embereket ez a kérdés, az is bizonyítja, hogy már az Ótestamentumban is bizonyos mértékben megemlítik őket.

Olvass tovább!

Monet kiállítás, plusz egy kis ráadás

Január 9-ig Bécsben, az Albertina múzeumban látogatható az eddigi egyik legnagyobb Monet-kiállítás, közel száz képpel. Ez a mennyiség, nemcsak hogy egyedi, de azért is csalogató, mert amikor legutoljára (tizenöt éve) látogatható közelségben, a Szépművészeti Múzeumban volt Monet-kiállítás, mindössze huszonöt festményét állították ki, és legalább annyi sorba állás övezte, mint amennyi idő innen eljutni Bécsbe.

Olvass tovább!

Bohemian Rhapsody

Igazi Queen-szerelmesként már akkor elvállaltam ennek a cikknek a megírását, mikor még csak az előzetes jött ki, de most, amikor írok róla, rá kellett jönnöm, hogy nem is olyan egyszerű feladat ez. Egyrészt, mivel rengeteget lehetne a filmről, a kritikákról, magáról a zenekarról és Freddie Mercuryról írni, másrészt, mert túl sok és túl vegyes érzelmet váltanak ki szerintem nem csak belőlem.

Olvass tovább!

Lviv, kelet gyöngyszeme

Bár az őszi szünetnek vége, a legközelebbi 4-5 napos szabadidőre csak ajánlani tudom Lviv-et, Ukrajna legnyugatiasabb városát. Bár itt van a szomszédban, mégis kevesen ismerik. Pedig, ha csak pár napja van az embernek és egy kevéske pénze, mégis látni szeretne valamit, ez a legjobb hely amerre tévedhet. Ukrajna, bár szomszédos országunk, mégis keveset tudnak róla az emberek. Így, ha meghallják azt a tényt, hogy Oroszország után, ez Európa második legnagyobb területű állama, elképednek. Pont ez a helyzet a határtól nem messze eső Lviv (ha valaki máshogy ismeri: oroszul Lvov, németül…

Olvass tovább!

Matcha tea

A matcha kilenc évszázada a Japán teaszertartás szerves részét képezi és ez a legdrágább teafajta, amit kapni lehet a világon. A matcha szó porított teát jelent, ami a zöldtea egyik fajtája, de míg a hagyományos zöld tea leveleit vízben áztatják, és csak a megmaradt levet fogyasztják, a matchánál a leveleket finom porrá őrlik és ezt a port öntik fel forró vízzel és fogyasztják el szőröstül-bőröstül.

Olvass tovább!

Csillag születik

Amikor először meghallottam ezt a filmcímet, egyáltalán nem tudtam komolyan venni a régebben RTL-en futó azonos nevű tehetségkutató miatt. Persze ez nem a film hibája, mégis magamtól biztosan nem néztem volna meg az egyébként előzetesében is semmitmondó filmet. De hál’ isten a kritikák és kedves nővérem rávettek, tegyem meg, és hálás vagyok érte!

Olvass tovább!