Mike Myers története végéhez értünk, amikor már nem volt sok vesztenivalója az alkotóknak egy következő rész anyagi problémáit illetően, így okkal reménykedhettünk abban, hogy az alkotók nagyobb szabadságot kapnak. Az előzetes ugyanannyira mutatott sokat, mint az előző részek beharangozói, viszont ebben – az előzőkkel ellentétben – a szándékosan félrevezető momentumoktól és szavaktól sem riadt vissza David Gordon Green csapata. Reményteli pillanat volt beülni a trilógia záró részére és bízni a méltó lezárásban, hiszen a lehető legtöbbet itt lehet megtudni Myersről – lássuk, mennyiben felelt meg A Halloween véget ér az…
Olvass tovább!Kategória: Kritika
Mise éjfélkor
Mike Flanagan, a XXI. századi horror reformjának egyik oszlopos szerzője 2021-ben megjelenő sorozatával a zsáner kereteit feszegetve kínál egy élvezetes spirituális utazást és bizonyítja, hogy A Hill-ház szelleme után képes hasonlóan erős alkotásra. Legújabb sorozata kevésbé lett felkapott, viszont annál tartalmasabbra sikerült, így képzi a művészhorror-sorozatok listájának egyik zseniális, megkerülhetetlen tagját. De miről is szól pontosan? A történet főszereplőjét, Riley Flynnt súlyos alkoholizmusa bűnbe sodorja: ittas vezetés közben elalszik a kormány mögött, amiből egy halálos balesetet követő 4 éves börtönbüntetés, a vallásba vetett hitének megtörése és az önmagán elhatalmasodó bűntudat…
Olvass tovább!Az amerikai álom szépsége
Minari – kritika Lee Isaac Chung negyedik játékfilmje – a Minari – lobbanthatja be a koreai gyökerekkel rendelkező amerikai rendező karrierjét, ugyanis filmjét 6 Oscar-díjra is jelölték. A Minari egy koreai család Arkansasba való költözését és boldogulását mutatja be, ezzel együtt reflektál az amerikai álom mítoszára is, története a rendező korai életútjából eredezik. Jacob (Steven Yeun) és Monica (Yeri Han) nem felhőtlen házasságába, valamint két gyermekükkel – Daviddel és Anne-nel – együtt családi életükbe nyerünk betekintést a film elején azonnal, amikor megérkeznek az új telkükre. Az apa álma egy farm, amelyet a nulláról akar felépíteni, ehhez meg is van a…
Olvass tovább!Xeno
Első ránézésre a tudomány és az irodalom nagyon messze áll egymástól, hiszen a próza és a líra sokszor elvont, megfoghatatlan, míg a kutatások nagyon is valóságosak. Azonban van egy nagyon erős kötelék a két világ között, ez pedig a fantázia. A képzelet kell egy kísérlet megtervezéséhez és egy regény megírásához is. De valójában ma nem erről a kapcsolatról szeretnék beszélni, sokkal inkább a sci-fi műfajáról, amely hidat képez e két világ között. A tudományos fantasztikus irodalom nem egyszer ihlette már meg a természettudományt. Izgalmas, ahogyan az író elképzel egy fantáziadús,…
Olvass tovább!Lerágott csontok?
Az utóbbi időben nézegettem a választékot filmek terén, és rájöttem, hogy egy hatalmas átverés részei vagyunk mindannyian. Személy szerint meglehetősen válogatós kezdtem lenni az elmúlt pár évben, és erre van egy nagyon egyszerű okom: nagyon sok film ugyanazon az elven működik. A legtöbb történet felépítése 5 pontból áll: az alaphelyzet és a résztvevők bemutatása; az alaphelyzetből való kibillenés egy történés miatt; a kibillent állapotból származó cselekvések, események; a megoldásra tett kísérlet vagy tetőpont és végül az események lezárása. Legutóbbinak pedig több módja is van, ezek közül a filmiparban a leggyakrabban…
Olvass tovább!A világítótorony
Totális megőrülés egy felvonásban Az év egyik legjobban várt és legérdekesebb filmjének beharangozott alkotása szeptemberben, a miskolci CineFesten került először itthon vetítésre, és már akkor is nagyon pozitív fogadtatásban és díjazásban részesült. Már az előzetesből számítani lehetett rá, hogy súlyos témákról lesz szó, és a tartós sokkolódás is része lesz az élménynek, azonban a szereplők nevei (Willem Dafoe és Robert Pattinson) megérte a türelmes várakozást, mígnem októberben a Puskin moziban is vetítésre került a film. Az alkotás a pszichothriller és a horror drámai keveréke, látványi bravúrjai azonban messze felülmúlják a…
Olvass tovább!Simon Márton: Rókák esküvője
Amikor a manapság egyik legnépszerűbb magyar kortárs költőnk bejelentette, hogy 5 év után újabb kötetet jelentet meg, kíváncsian vártam, milyen verseket kapunk ezúttal Marcitól. Tudtam, hogy nem fogok csalódni, ugyanakkor azzal is tisztában voltam, hogy meg fog lepni.
Olvass tovább!Anilogue 2018
Idén 16. alkalommal került megrendezésre az Anilogue nemzetközi animációs fesztivál. Minden évben november és december környékén a Puskin, az Uránia és egyéb helyszínek lehetőséget adnak, hogy fantasztikus animációs filmeket tekinthessünk meg.
Olvass tovább!Sportvizek
Egyre gyakrabban látjuk a boltok kirakatán és a reklámokban, a mindenféle hupi-színű, sport vagy vitamin feliratú szénsavmentes löttyöket. Na, de mik ezek egyáltalán? Hatnak? És ha igen, megéri az árát?
Olvass tovább!ScreenX
Szeptember hatodikán megnyílt a budapesti Cinema City Arénában Kelet-Közép-Európa első ScreenX moziterme, melynek célja, hogy a nézőt még közelebb hozza a valósághoz, még jobban belevonja a filmbe, hogy úgy érezhesse, részese a történéseknek, és persze, hogy megpróbáljon teljes moziélményt nyújtani azoknak, akik többre vágynak „egy nagy tv-nél”.
Olvass tovább!