A csodafegyver
Olvass tovább!Szerző: Kelemen Andrea
Tetoválás cukorbetegeknek
Nem csak szép, de hasznos is
Olvass tovább!A spenót jó (a) szívnek
Amire Popeye nem is gondolt
Olvass tovább!A vastagbélrák kialakulása és progressziója
A mechanizmusok feltárása
Olvass tovább!Biomimetika
Készítette a természet
Olvass tovább!Dendrimerek – A csodapolimerek?!
Vajon milyen lehet az az anyag, amit a gyógyászatban, a mezőgazdaságban, a „nanopartikulumok világában”, sőt még a szenzoroknál is használnak? Ami ennyi mindenre jó, talán mégsem jó semmire? A következőkben a dendrimerek világába nyújtok egy kis betekintést. Megtudhatjátok mi ez a „csodapolimer” és hogy mi mindenre jó.
Olvass tovább!Darwin intelligens gilisztái – A talaj rejtélyes élőlényei
Bizonyára mindenki sokat hallott már az evolúció elmélet megteremtőjéről, talán az egyik valaha volt legnagyobb biológusról, Charles Darwinról és A fajok eredete című művéről. Rendhagyó módon most egy kevésbé ismert könyvében leírt kutatásáról szeretnék beszámolni nektek, amely során a giliszták intelligenciáját vizsgálta.
Olvass tovább!Marie Curie – Egy igazi példakép
Talán már mindenki találkozott Marie Curie nevével, de ki is volt ő valójában? Egy nő, aki kitartóan küzdött elérhetetlennek tűnő álmáért? Egy zseni, aki hányattatott sorsa ellenére is kitűnt a többiek közül? Egy biztos, azt nem mondhatjuk róla, hogy azért nyert első nőként két Nobel-díjat is (fizikai: 1903, kémiai: 1911), mert jókor volt jó helyen. Hosszú és rögös út a Sorbonne-ig Maria Salomea Sklodowska 1867. november 7-én született Varsóban, egy olyan időben, amikor Lengyelország az Orosz Birodalom része volt. Ennek ellenére szülei, Bronislawa és Vladislav Sklodowski, hazafias embernek nevelték. Az…
Olvass tovább!Az öregedés
Az emberiség már régóta keresi az örök élet titkát. Ugyan a halhatatlanság még távol áll tőlünk – nem úgy, mint a hidráktól –, de a hosszú élet már egyre inkább jellemző ránk. Ennek velejárója az öregedés. Ezúttal megtudhatjátok, hogy mi is ez a folyamat, miért és hogyan megy végbe, továbbá mit tehetünk azért, hogy az idő múlásával életminőségünk ne romoljon.
Olvass tovább!Amikor a mese rémálommá válik
Gondoltatok már arra, hogy mi lenne ha a mesék nem csak kitalált történetek lennének, hanem a valóság? Tényleg létezne Piroska és a Farkas, Boszorkányok, Varázslók és a többiek? Ezen az ötleten indult el Stephen Carpenter, David Greenwalt és Jim Kouf, amikor nekiálltak a Grimm című sorozat készítésének. Ebből az elgondolásból nem egy gyerekeknek szóló mesesorozat, hanem az idősebb korosztályt célzó sci-fi horror született. A történet egy portlandi nyomozóról, Nick Burkhardtról (David Giuntoli) szól, aki boldogan él barátnőjével, Juliette-el (Elizabeth Tulloch) és keményen dolgozik a kapitányságon. Furcsa dolgokat kezd látni, de…
Olvass tovább!