Sikeres választási időszakot tudhat a TTK HÖK maga mögött, idén is csak egy pályázat lett leadva. Mesélnél erről az időszakról kicsit, és magáról a választásról Alapvetően nem vagyok túl boldog, lehetett volna magasabb a részvételi arány. Az a baj igazából, hogy sokkal nehezebb felépíteni egy Facebook kommunikációhoz ezt az egészet, mivel megváltozott az algoritmusa. Ezt már sok helyen, sokszor elmondtam, és az oldalak háttérbe lettek szorítva ezért. A posztoknak akkor van lehetősége megjelenni az emberek üzenőfalán, hogy ha sok rajta a lájk, sokan osztják meg, megvannak a hozzászólások, magyarán azt…

Olvass tovább!

Interjú Veres Gáborral

Hol végezte el a fizika szakot, és miért jelentett ez Önnek sokat? Itt az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztem, nem is gondolkoztam, hogy máshol csinálnám. Gnädig Péterhez jártam diákolimpiai szakkörre, és ő sok előadást is tartott nekem itt, az egyetemen. Sok tanárról kiderült számomra, hogy rengeteget tudok tőlük tanulni, és persze ott voltak a nagyszerű csoporttársaim is. Volt köztünk verseny, de emellett barátok is lettünk. Miért ezt az egyetemet választotta? Nem volt gondos összehasonlítás az ELTE és a többi egyetem közt, nem akartam Budapestnél messzebb menni, a közelben nőttem fel. A…

Olvass tovább!

Végveszélyben

Gyermekkorunkban, mikor kitárulkozik előttünk sokszínű világunk lenyűgöző természete, különféle képes könyvek és dokumentumfilmek formájában, s mi mohón, kíváncsian kutatjuk az élőlények sokaságát, hogy minél jobban megismerjük azokat, s fantáziánk könnyebben szárnyaljon, képzeletben hófödte réteken, párás dzsungelben vagy épp a szikkadt szavannákon indulunk új kalandra. A gyerekekben természetszerűen él a tudásszomj, a kíváncsiság a környezetük iránt. Épp ezért, rengeteg fontos dolgot tanulhatunk tőlük, ha kicsit figyelünk rájuk, s megpróbáljuk az ő szemükön keresztül látni pöttöm bolygónkat. Fajunk, elképesztő térhódításától részegen, egy mély és veszedelmes álomba merült, melyből csak a múlt század…

Olvass tovább!

Mentorrendszer – Interjú Benkovics Ádámmal

Benkovits Ádámot a Küldöttgyűlés novemberben választotta meg. Most, hogy a mentorképzés elkezdődött, jelentősen gyarapodtak a teendői, nincs idő tétlenkedni, program program hátán. Erről beszélgettünk a Mentorkoordinátor Úrral. Először is azt szeretném megkérdezni, hogy érzed magadat a HÖK-ös berkekben? Megtaláltad a helyed? Kifejezetten jól érzem magam a HÖK-ben. Eddig is volt szerencsém részt venni a hallgatói közéletben, már gólya koromban is rendszeresen látogattam a Küldöttgyűlés üléseit, képviselő is voltam, illetve vagyok jelenleg is. Magát a tisztséget abszolút testhezállónak tartom, és a vele járó munkát is nagyon élvezem, mivel a mentorrendszer a…

Olvass tovább!

School – Where Fantasy and Creativity go to Die

Parents tend to be concerned about their children’s proper development. For it is their responsibility to provide the kids with all the conditions necessary, most of the time they are eager to be in control of all elements that might interfere with this process of development. One crucial question of the many is, whether children can detect fantasy or they confuse it with reality. It is a perfectly valid worry on the parent’s behalf. According to Piaget (1929), children are unable to tell the differences between fantasy and the real…

Olvass tovább!

Innate treasure

Throughout history, humanity has always been eager to find out where it comes from. We are born: that is for sure. The question is the following: what do we bring with ourselves at the very moment of our birth? There are many theories concerning this riddle, trying to perceive whether innate human nature exists or whether we are born pure and  plain without any previous influence from a time before birth. According to John Locke, an English philosopher from the 17th century, all people are born “tabula rasa”. The Latin…

Olvass tovább!

Tanulni vagy nem tanulni? Ez itt a kérdés?

November vége fele már mindannyiunk gerincén végigfut ugyanaz a jeges iszonyat, az éjszakák egyre hosszabbodnak. Egyre kevesebb szaktárssal oszthatod meg egy-egy fergetegesen izgalmas előadás élvezeteit. Az idegesség és szorongás sötét árnyékként kúszik be az egyre hűvösebb mindennapokba… És lassan rájössz: bizony az egyetem vasmarka az, ami a gyomorszájadat szorítja, az utolsó ZH-k megírattatnak, nyakunkon a vizsgaidőszak. A vizsgaidőszak az az elkerülhetetlen periódus a szemeszter végén, melyet általában 13 óralátogatással (??) eltöltött hét előz meg. Nem számít, hogy gólya vagy dörzsölt felsőbb éves hallgató vagy, mindenképpen nagy kihívással nézel szembe. S…

Olvass tovább!

Pancreatic cancer – the silent killer

Pancreatic cancer is one of the most lethal and aggressive forms of cancer. This type of cancer occurs when cells in the pancreas start to multiply out of control and form a mass. Tragically, these cells then have the ability to attack other parts and organs in the human body. Pancreatic cancer has a great number of types. Amongst those, the most common is pancreatic adenocarcinoma, which accounts for 85% of the cases. Sometimes the term „pancreatic cancer” is used to refer only to this type. Between 1% and 2%…

Olvass tovább!

Mit kíván a rohanó világ? – tanár-szemmel

Egy olyan világban, ahol a hozzáférhető információ már felfoghatatlan méreteket ölt, nem csoda, hogy a társadalmi- és munkaerő-piaci igények is ennek megfelelően áthelyeződnek. Új értékrendek épülnek fel, a hatalmat jelentő tudás már másfajta hozzáértést feltételez. Az eddigi verseny terepasztala átrendeződni látszik, az lesz a nyertes, aki a leghatékonyabban képes alkalmazkodni és leggyorsabban képes a követelményeket teljesíteni. Ez a változó világ komoly kihívás elé állítja a ma iskoláját, mivel azzal a roppant feladattal néz farkasszemet, melyet még ő maga sem ismert ki egészen. Természetesen még mindig szükség van az alapvető készségek…

Olvass tovább!