Ismét Final4-ban a Veszprém

Zsinórban harmadszor jutott be a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Veszprém. A Nagy László vezette csapat a negyeddöntőben a Vardar Skopjéval nézett farkasszemet, mely igazi balkáni csapathoz méltóan az agresszív, helyenként a sportszerűség határát súroló védekezésre építi játékát. Az első, szkopjei katlanban lejátszott mérkőzésen a Veszprém a huszadik perc környékére kiépített egy 2-3 gólos különbséget, melyet Mirko Alilovic védéseinek, Aron Pálmarsson bombáinak és Momir Ilic értékesített büntetőinek köszönhetően sikerült a meccs végéig megtartania, így 29-26-os győzelemmel várhatta a visszavágót Xavi Sabaté legénysége. A Veszprém Arénában a Vardar remekül kezdett, Sterbik Árpád legszebb napjait idézve védett a betonvédelem mögött, valamint a veszprémi védelem se működött az első félidőben, a Vardar a 26. percben továbbjutásra állt (9-13). A második játékrészre összekapta magát az Építők csapata, Alilovic egyre többször találkozott a labdával, Nagy László és Momir Ilic megmutatta, miért tartoznak 35, illetve 34 éves koruk ellenére a világ legjobb kézilabdázói közé, Gasper Marguc bedobta a büntetőket és végre Lékai Máté is felnőtt a feladathoz, az irányító remekül szervezte a játékot és fontos gólokat tett bele a közösbe. A végeredmény 30-30-as döntetlen lett – vagyis tovább tart a 2013. április óta tartó hazai veretlenségi széria –, összesítésben 59-56-tal a Veszprém ismét bejutott a Final4-ba. Ellenfelei a címvédő Barcelonát egy rendkívül feszült párharcban kiejtő Kiel, a Flensburg ellen a kézilabda minden szépségét felvonultató lengyel Kielce, valamint a nyolc negyeddöntős csapatból lefelé kilógó Zagrebet kiütő „világválogatott” PSG lesznek.

Figyelem! Május 28-29-én Kölnben űrkézilabda várható, remélhetőleg magyar sikerrel!veszprem-vardar-03